Ponúkame Vám niekoľko tipov na jednodňové školské výlety do susedného Rakúska.

Archeologický park CARNUNTUM a historický Hainburg

Termíny: 17. marec – 17. november 2019
Trvanie: 1 DEŇ
Cena: 14,- EUR/osoba*
Cena zahŕňa: dopravu, poistenie insolventnosti CK, sprievodcu, prehliadku Hainburgu.
Cena nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupné (Carnuntum cca 4,- Eur; výklad v slovenčine 3,- Eur).

Program: V ranných hodinách odchod do neďalekej dedinky Petronell-Carnuntum, kde sa nachádza najväčšie archeologické nálezisko v Rakúsku, len kúsok od našich hraníc. Rímske mesto Carnuntum tvorí: Rímska mestská štvrť, Amfiteáter, Gladiátorská škola, Pohanská brána,  Museum Carnuntinum. Neskôr presun do neďalekého Hainburgu a prehliadka mesta: hrad, kaplnka Sv. Pankráca, opevnenie, mestská brána… Návrat v popoludňajších hodinách.

  

Happy day vo FAMILYPARKu

Termíny: 30. marec – 24. október 2019
Trvanie: 1 DEŇ
Cena: 14,- EUR/osoba*
Cena zahŕňa: dopravu, poistenie insolventnosti CK.
Cena nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupné (cca 14,50 Eur; vstup vrátane detského menu 19,50 Eur).

Program: Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Familypark Neusiedlersee – najväčší zábavný park v Rakúsku, neďaleko Bratislavy, na ploche 145 000 m2 vám zabezpečí zábavu na celý deň. Vstupenka zahŕňa všetky atrakcie, možnosť rezervácie vstupenky vrátane chutného menu. Návrat vo večerných hodinách.

 

Tradičné sklárske umenie zo Štajerska (Kaiserhof Glasmanufaktur)

Termíny: celoročne
Trvanie: 1 DEŇ
Cena: 29,- EUR/osoba*
Cena zahŕňa: dopravu, poistenie insolventnosti CK, vstupné do sklární.
Cena nezahŕňa: cestovné poistenie, prehliadku kláštora (3,- Eur žiaci, 4,- Eur študenti).

Program: Pozývame vás do rakúskej obce Neuberg an der Mürz na návštevu impozantnej katedrály, ktorá patrí k najstarším gotickým v Rakúsku a zároveň má najväčšie drevené podkrovie v nemecky hovoriacich krajinách. V priestoroch priľahlého kláštora je okrem iného sklárska zážitková dielňa Kaiserhof Glasmanufaktur, kde sklári tvoria úžitkové predmety prekrásnych farieb a tvarov. V celom okolí sú záhrady a okolia domov a hotelov vyzdobené zaujímavými predmetmi z farebného skla práve z tejto dielne.

Sklo v najkrajšej podobe sa tu vyrába ručne. Dozviete sa všetko o procese fúkania skla, ale aj o histórií sklárstva. 1200 stupňová taviaca pec hrá dôležitú úlohu pri výrobe skla. Je fantastickým zážitkom vidieť, ako z kôpky piesku vzniká vznešená labuť, farebná váza, kryt na lampu alebo jemné náušnice.

Pre deti je vytvorený špeciálny program, v rámci ktorého  majú nezabudnuteľnú možnosť vyskúšať si sklárske umenie. Vyberú si obľúbenú kombináciu farieb, sklár nahreje piesok v taviacej peci, dá požadovanú farebnú prímes a deti si môžu potom vyfúknuť z tekutého materiálu svoju vlastnú sklenenú guľu. Hravým spôsobom zažívajú, ako sa vytvára a tvaruje sklo, ako vzniká umelecké dielo.

  

*Ceny sú kalkulované pri počet min. 40 platiacich osôb.