Ponúkame Vám niekoľko tipov na jednodňové školské výlety po Slovensku.

Čachtice – po stopách Alžbety Báthoryovej

Termíny: celoročne
Trvanie: 1 DEŇ
Cena: 15,- EUR/osoba*
Cena zahŕňa: dopravu, DPH, poistenie insolventnosti CK.
Cena nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupné (Čachtický hrad 1,- Eur; Čachtické podzemie 1,- Eur; Park miniatúr 2,- Eur; Draškovičovský kaštieľ Čachtice 1,- Eur; Minifarma Lubina 4,- Eur /vstupné + hodinový animačný sprievod a krmivo pre zvieratká/).

Program: Navštívime malú obec Čachtice, ktorá je už od 13.st. známa svojou bohatou históriou. Nad obcou sa týči čiastočne zrekonštruovaný Čachtický hrad, z ktorého je krásny výhľad na celé okolie a pod obcou sa zase rozprestiera Čachtické podzemie, v ktorom sa okrem „Báthoryčky“ prechádzali aj naši národovci Ľ. Štúr a M. Hurban. Ďalej navštívime obec Podolie, kde si prehliadneme jedinečný park miniatúr hradov a zámkov a nakoniec zavítame na obľúbenú ZOO mini farmu Lubina. (Alternatívne Piešťany.) Návrat v popoludňajších hodinách.  

Kremnica – kráľovské banské mesto

Termíny: celoročne
Trvanie: 1 DEŇ
Cena: 26,- EUR/osoba*
Cena zahŕňa: dopravu, DPH, poistenie insolventnosti CK.
Cena nezahŕňa: cestovné poistenie, exkurziu do mincovne (cca 2,50 Eur).

Program: Navštívime slobodné kráľovské banské mesto Kremnica, ktorá patrila medzi stredoveké mestá stojace v čase svojej slávy v centre pozornosti mnohých mocných vtedajšieho sveta. Príčinou ich záujmu boli bane bohaté na zlato. Kremnické dukáty, tzv. florény, patrili k najhodnotnejším a k najvyhľadávanejším minciam v Európe. Kremnická mincovňa bola založená v roku 1328 a už takmer sedem storočí nepretržite vyrába mince, ktoré patria z hľadiska viacerých kritérií medzi špičku vo svete. Návrat v popoludňajších hodinách. 

Sereď – Múzeum holokaustu a Vodný mlyn v Jelke

Termíny: celoročne
Trvanie: 1 DEŇ
Cena: 12,- EUR/osoba*
Cena zahŕňa: dopravu, DPH, poistenie insolventnosti CK.
Cena nezahŕňa: cestovné poistenie, vstupné (Múzeum s lektorkou 3,- Eur; Vodný mlyn v Jelke 0,50 Eur).

Program: Navštívime mesto Sereď, v ktorom sa nachádza jediný autentický tábor z obdobia II. svetovej vojny na Slovensku – Múzeum holokaustu. Slúži ako pamätník zavraždeným židom na Slovensku a je súčasťou SNM – Múzea židovskej kultúry. Vzniklo v priestoroch bývalého pracovného a koncentračného tábora v Seredi, na miestach, ktoré sa viažu k tragickému obdobiu II. svetovej vojny. V múzeu sú vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním židov na Slovensku. Súčasťou vystavených artefaktov je aj dobytčí vagón, v ktorom deportovali židov do koncentračného tábora v Oswiečime. Nakoniec navštívime Vodný kolový mlyn v Jelke. Návrat domov v popoludňajších hodinách.

  

*Ceny sú kalkulované pri počet min. 40 platiacich osôb.